Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wsparcie Caritas Archidiecezji Krakowskiej dla Ukrainy jest możliwe dzięki ogromnemu wysiłkowi, jaki wkładają w swoje działania pracownicy, wolontariusze i ludzie dobrej woli, którzy z potrzeby serca bezinteresownie wspierają uchodźców i ofiary wojny.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej ponownie prosi o pomoc rzeczową dla uchodźców. Punkt Socjalny im. E. Bojanowskiego w Brzegach przyjmie każdą ilość długoterminowej żywności. – Chcemy zorganizować transport na granicę i do Kijowa, gdzie ludzie zaczynają borykać się z głodem. Potrzebujemy produktów z długą datą ważności, i takich, które mogą stać się szybkim posiłkiem: tzw. „zupek chińskich”, dań instant, budyniów, kisieli, konserw mięsnych i rybnych, wody, kasz, mleka w kartonach, batonów energetycznych – mówi dyrektor krakowskiej Caritas, ks. Tomasz Stec. Punkt Socjalny w Brzegach działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 6-18, a w soboty od 9-14.

Na krakowskim Dworcu Głównym znajduje się Punkt Informacyjny. Ks. Michał Kania, koordynator punktu Caritas na dworcu, przekazuje, że można tam przynosić środki higieny: szampony, żele pod prysznic, pasty, szczoteczki, dezodoranty, maszynki do golenia i pianki, mokre chusteczki, pampersy od rozmiaru 5 wzwyż, proszki, patyczki do uszu, a także rzeczy, które sprawią radość najmłodszym: zeszyty, długopisy, kredki, plecaczki, kolorowanki. Brakuje wody, soków, kakao, makaronów, drobnych słodyczy, kaszek i posiłków dla niemowląt.

W namiocie Caritas, który stoi na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, najbardziej potrzebne są jednorazowe sztućce: łyżki, miseczki, kubki, a także chleb, rogaliki, ciasta, gotowe do zjedzenia bułki, woda w butelkach, jogurty i musy. – Codziennie wydajemy 6 tysięcy ciepłych posiłków. Jest to możliwe dzięki niezastąpionemu wsparciu licznych darczyńców. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc – dodaje ks. Kania.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej