W dniach 5-6 czerwca 2020 r. do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Zapraszamy na VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: Wszystko postawiłem na Maryję. Czuwanie rozpocznie się w piątek 5 czerwca Apelem jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu. Zakończy je Eucharystia o godz. 23:00.

W sobotę przed szczytem jasnogórskim zgromadzeni na wspólnej modlitwie wysłuchają konferencji ks. Stanisława Gancarka. Spotkanie zakończy uroczysta Msza Święta o godz. 12:00. Podczas pielgrzymki rozpocznie się trzeci rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Jej tematem są słowa: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”.

Żywy Różaniec jest wspólnotą modlitwy i apostolstwa. Tworzą go róże – koła różańcowe gromadzące 20 osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową (zmienianą co miesiąc).

Codzienny modlitwa odmawiana w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, jest  odpowiedzią na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot.

Żywy Różaniec/BP KEP

Materiały promocyjne do pobrania