Kościół Greckokatolicki w Polsce obecny na Twitterze

 Na Twitterze powstał profil Kościoła Greckokatolickiego w Polsce. Na koncie @Greckokatolicki można śledzić informacje z życia Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej i Diecezji Wrocławsko- Gdańskiej.

“Serdecznie witamy na oficjalnym twitterze Kościoła Greckokatolickiego. Od tej chwili będziemy przekazywać aktualne i oficjalne informacje. Zapraszamy do obserwowania naszego profilu” – to pierwszy twitt, który pojawił się wczoraj na profilu @Greckokatolicki.

„Bardzo się cieszę z inicjatywy Kościoła greckokatolickiego w Polsce. Grekokatolików jest w Polsce o wiele mniej niż katolików, dlatego też ludzie  mniej wiedzą o codzienności Kościoła greckokatolickiego. Mniej jest też informacji z życia tego Kościoła. Konto na Twitterze to okazja, aby to zmienić” – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Jak podkreślił wikariusz generalny archidiecezji przemysko-warszawskiej ks. Bogdan Stepan, obecność Kościoła greckokatolickiego na Twitterze przybliży kulturę i zwyczaje wiernych obrządku bizantyjsko-ukraińskiego. „Żyjąc obok siebie niewiele wiemy o sobie nawzajem, o korzeniach, które tworzą wspólną polską tradycję. Kościół Greckokatolicki w Polsce wszedł w nową przestrzeń medialną i poprzez Twittera na bieżąco będzie przekazywać informacje z życia grekokatolików” – powiedział ks. Stepan.
„Od kilkunastu lat greckokatolickie diecezje w Polsce posiadają swoje strony internetowe cerkiew.org i cerkiew.net.pl, od kilku lat prowadzone są także profile na Facebooku. Dziś przyszedł czas na Twittera. Jest to wspólna inicjatywa obu naszych diecezji. To kolejne wyzwanie, ale przede wszystkim możliwość dotarcia z informacją o Kościele greckokatolickim do szerszego kręgu odbiorców” – dodał ks. Mateusz Demeniuk, delegat eparchialny biskupa wrocławsko-gdańskiego ds. kontaktów z mediami. 
Kościół greckokatolicki w Polsce to Kościół obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, jeden z katolickich Kościołów wschodnich, uznających władzę i autorytet papieża. Zrzesza głównie wiernych pochodzenia ukraińskiego. Wierni Kościoła greckokatolickiego są rozproszeni po całej Polsce i należą do jednej metropolii, w skład której wchodzi Archieparchia (Archidiecezja) przemysko-warszawska, którą kieruje abp Eugeniusz Popowicz oraz Eparchia (Diecezja) wrocławsko-gdańska pod przewodnictwem bp. Włodzimierza Juszczaka. Metropolia posiada 170 parafii i ośrodków duszpasterskich, w których pracuje około 100 kapłanów. Polscy biskupi greckokatoliccy wchodzą w skład Konferencji Episkopatu Polski.