Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na Ukrainę płynie pomoc z legnickiej Caritas oraz z wielu parafii diecezji legnickiej. Organizowane są kolejne transporty z darami, które trafiają zarówno na granicę, jak i do konkretnych miejsc na Ukrainie.

Na terenie diecezji jest już kilka tysięcy uchodźców, wielu z nich otrzymuje pomoc zarówno ze strony Caritas, parafii, jak i fundacji katolickich.

Z apelem o dalsze wsparcie dla ofiar wojny na Ukrainie zwrócił się do diecezjan biskup Andrzej Siemieniewski.

– Wszyscy mamy świadomość, że pomoc ta będzie długotrwała. Aby mogła ona przynieść jak najlepsze owoce niezbędne będzie wspólne działanie. Wyrażam wdzięczność wszystkim diecezjanom za podejmowane inicjatywy, mające na celu pomoc Ukraińcom walczącym w obronie swojej Ojczyzny, a także uchodźcom wojennym przybywającym do Polski i do naszej diecezji – czytamy w apelu.

Bp Siemieniewski dziękuje także za modlitwę, podjęty post oraz jałmużnę wielkopostną, szczególnie za zbiórki do puszek, które odbyły się w ostatnim czasie i które trafią do potrzebujących za pośrednictwem diecezjalnej Caritas.

Bp legnickie apeluje też o koordynację wszystkich działań pomocowych. – Proszę diecezjalną Caritas o skoordynowanie wszystkich działań pomocowych na szczeblu diecezjalnym. Zachęcam również duszpasterzy i wiernych do odpowiedzi na propozycję naszej Caritas i dołożenie starań, aby w dekanatach powstały dekanalne ośrodki pomocy – apeluje biskup legnicki.

Ponadto bp Andrzej prosi wszystkich duszpasterzy, aby szczególną troską ogarnęli Ukraińców zamieszkujących parafie diecezji legnickiej. – Proszę, by wspólnota naszego lokalnego Kościoła była dla nich ostoją w tych trudnych chwilach. Bądźmy otwarci w najbliższym czasie na przyjęcie uchodźców wojennych w naszych parafiach – apeluje.

ksww