Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopat Polski bp Artur G. Miziński przewodniczył w środę 15 listopada Mszy św. w intencji zmarłych pracowników Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

Pokój ich duszom…

***

Msza św. w intencji zmarłych pracowników Sekretariatu KEP jest tradycyjnie sprawowana w listopadzie. To okazja do podziękowania za życie i wiarę pracowników Sekretariatu, których Bóg powołał już do siebie. Co roku żyjący pracownicy Sekretariatu modlą się m.in. za dwóch zmarłych sekretarzy Episkopatu: abp. Bronisława Dąbrowskiego i bp. Zygmunta Choromańskiego, bp. Jerzego Dąbrowskiego, zastępcę sekretarza, i współpracującego blisko z Sekretariatem bp. Czesława Domina, a także za nieżyjących kapłanów, siostry zakonne i świeckich pracowników Sekretariatu Episkopatu.

W tym roku – jak przypomniał bp Artur Miziński – obchodzimy 100. rocznicę urodzin i 20-lecie śmierci abp. Bronisława Dąbrowskiego, który posługę sekretarza generalnego Episkopatu sprawował bez przerwy 24 lata.