Nie możemy stać obojętnie

O tym jaki charakter powinna mieć pomoc ofiarowana uchodźcą z abp. Stanisławem Gądeckim rozmawia ks. Wojciech Nowicki, Radio Emaus.

0
1638

Księże Arcybiskupie, fala uchodźców nie tyle zbliża się do Europy, ile już ją przemierza. Jakie stanowisko w tej kwestii powinien mieć człowiek wierzący?

– Wobec tego dramatu są stanowiska przeciwstawne. Rozumiem to. Pośród różnych wypowiedzi w ostatnim czasie otrzymałem też taką z Ożarowa Mazowieckiego: „Przypadkiem udało mi się wysłuchać jednej z wielu wypowiedzi bp. Gądeckiego ws. uchodźców. Muszę powiedzieć, że włos mi się zjeżył na głowie. Czy ten człowiek zdaje sobie sprawę, co muzułmanie robią z chrześcijanami? Czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji takiego przyjmowania muzułmanów i osiedlania ich? Jeżeli nie, to niech poczyta sobie na ten temat chociażby w internecie. Czy biskup wie, jak się żyje chrześcijanom w bliskim sąsiedztwie z muzułmanami? Gdyby znał odpowiedzi na te pytania, pewnie zmieniłby zdanie. Biskup pewnie tego nie dożyje, ale już widzę, jak nasze wnuki będą chodziły z zakrytymi twarzami, bo islam opanuje Europę, a chrześcijaństwo już kuleje w Europie. Już dzisiaj można spokojnie powiedzieć, że będziecie mieli na własne życzenie i przez własną głupotę chrześcijańską krew na rękach”.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 37/2015, na stronie dostępna od 27.09.2015.

NO COMMENTS