Spotkania Przewodniczącego KEP poświęcone małżeństwu i rodzinie (zapowiedź)

13-04-2015

W najbliższym czasie abp Stanisław Gądecki weźmie udział w kilku spotkaniach poświęconych małżeństwu i rodzinie. We wtorek 14 kwietnia na UKSW będzie gościem konferencji naukowej poświęconej zagadnieniom związanym z synodem biskupów o rodzinie, natomiast w piątek, 17 kwietnia, spotka się z duszpasterzami związków niesakramentalnych, a później z przedstawicielami Europejskiej Federacji Stowarzyszeń i Rodzin Katolickich.

0
1414
Fot. BP KEP
Fot. BP KEP

We wtorek 14 kwietnia Przewodniczący KEP będzie honorowym gościem międzynarodowej konferencji „Co Bóg złączył… Małżeństwo, rodzina i płciowość w kontekście Synodu Biskupów 2014-2015”. Rozpocznie się ona o godz. 10.00 w Audytorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wystąpienie abp. Gądeckiego zaplanowano na godz. 10.45. W programie spotkania będzie też m.in. referat prof. Roberto de Mattei z Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie, który będzie mówił o rodzinie chrześcijańskiej od Soboru Watykańskiego II do Synodu Biskupów w 2015 roku, a także wystąpienie prof. Grzegorza Kucharczyka z Instytutu Historii PAN poświęcone antyrzymskiemu syndromowi Kościoła niemieckiego. Konferencja naukowa na UKSW zakończy się o godz. 16.00.

Zobacz: Program konferencji

To nie jedyne w najbliższych dniach spotkanie abp. Gądeckiego poświęcone rodzinie. 17 kwietnia w Sekretariacie Episkopatu w Warszawie gośćmi Przewodniczącego KEP będą  duszpasterze rodzin i duszpasterze związków niesakramentalnych. Tego samego dnia o godz. 16.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy św. dla uczestników spotkania  Europejskiej Federacji Stowarzyszeń i Rodzin Katolickich. Powstała w 1997 roku Federacja zrzesza 15 krajów. Z Polski należą do niej: Przymierze Rodzin, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i jako organizacja stowarzyszona Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus”.

NO COMMENTS