Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli o dar jedności i pokoju oraz Niedziela Dobrego Pasterza i 59. Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszka Gęsiaka SJ, z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 5 maja br.

Rzecznik Episkopatu poinformował, że 7 maja br. w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie zostanie zainaugurowana nowenna w 20. rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski. Z tej okazji gościem spotkania był ks. Roman Swoboda SJ, z Sanktuarium Narodowego św. Andrzeja Boboli w Warszawie, który przedstawił szerzej tę inicjatywę.

Ks. Gęsiak przypomniał, że najbliższa niedziela 8 maja to Niedziela Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem modlitw o powołania. Rozpoczyna ona 59. Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W związku z tym wydarzeniem gośćmi spotkania byli ks. prof. Marek Tatar, Duszpasterz Krajowy Powołań, i s. Anna Juźwiak AP, członek Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, którzy przedstawili statystyki powołaniowe oraz powiedzieli o pewnych tendencjach i wyzwaniach w tej dziedzinie.

BP KEP

Spotkanie prasowe Rzecznika KEP z akredytowanymi dziennikarzami (Warszawa, 5.05.2022)