Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski objął patronatem honorowym XIX Ogólnopolski Konkurs Papieskim „Z nadziei, która jest w nas”, którego celem jest promowanie bogactwa myśli i życia św. Jana Pawła II, zwłaszcza wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. 

Hasło tegorocznego konkursu nawiązuje do słów Ojca Świętego Jana Pawła II , w którym zwrócił się do WAS młodych ludzi w Liście do młodych z całego świata Parati semper-Zawsze wierni. W ten sposób chciał napełnić młodych ludzi wiarą w to, że są nadzieją dla świata. Nasza postawa, czyny, entuzjazm, mogą naprawdę zdziałać wiele. Odpowiedz na wyzwanie Jana Pawła II i weź udział w Konkursie Papieskim – zostań uczniem Ojca Świętego i zdobądź szansę na wylot do Rzymu!

Formuła konkursu

I etap Konkursu Papieskiego odbędzie się od 15 lutego do 15 marca. Uczestnicy testu online, którzy uzyskają więcej niż połowę punktów zakwalifikują się do II etapu – bardziej zaawansowanego testu, który będzie dostępny od 20 do 28 marca.
Pytania z I i II etapu sa zamknięte, z zakresu nauczania papieża Jana Pawła II i Benedykta XVI w tematyce Katolickiej Nauki Społecznej, treści Listu do młodych z całego świata Parati semper – zawsze wierni.
Na napisanie eseju (etap III) jest czas od 3 kwietnia do 8 maja.
Finał i ustna obrona prac odbędzie się 3 czerwca 2023 r.
Szczegółowe informacje dotyczące formuły wydarzenia znajdują się w regulaminie Konkursu.
Więcej informacji na stronie: konkurspapieski.pl
BP KEP / konkurspapieski.pl
Fot. konkurspapieski.pl