Jasna Góra: 8 marca Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

05-03-2019
3449

„Wychowanie do wartości” będzie mottem tegorocznego Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast na Jasnej Górze. Celem organizowanego już po raz dwunasty spotkania jest zawierzenie Maryi Królowej Polski oraz ukazanie piękna kobiecego powołania i roli niewiast w życiu rodziny i Narodu. Do udziału w świętowaniu w piątek, 8 marca zaproszone są całe rodziny.

Mszy św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Podczas Eucharystii niewiasty modlić się będą o umiejętność pełnienia woli Bożej na wzór Maryi i o jak najlepsze realizowanie kobiecego powołania. Do sprawowania Mszy św. zostanie użyty, specjalnie wyjęty na tę okazję z jasnogórskiego skarbca, kielich mszalny nazwany „Kielichem Życia i Przemiany”. 3 maja 1982 r., delegacje kobiet polskich złożyły go Jasnogórskiej Pani jako wotum dziękczynienia za Jej 600-letnią opiekę nad Polskim Narodem i z prośbą o przemianę życia Polaków.

Po Mszy św. o 19.30 odbędzie się okolicznościowe spotkanie w Kaplicy Różańcowej. Gośćmi będą: Małgorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, autorka książek, scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników oraz Jadwiga Wiśniewska, polska polityk, pedagog, deputowana do Parlamentu Europejskiego. Wieczór zakończy udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00.

Organizatorami spotkania są: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – oddział w Częstochowie, które od początku właśnie 8 marca inicjuje wspólną modlitwę i spotkanie oraz klasztor OO. Paulinów na Jasnej Górze. 

Izabela Tyras / Radio Jasna Góra