„Przemyślenia w czasach zarazy” – pod tym tytułem od 24 marca do 4 kwietnia odbędą się specjalne rekolekcje internetowe na portalu polsatnews.pl oraz na Facebooku Polsat Rodzina. Organizatorzy wychodzą na przeciw okolicznościom epidemii i konieczności pozostania w domach. Rozważaniami dzielić się będą trzej zakonnicy. Warta uwagi jest specjalna oferta nauk dla seniorów.

Wielki Post to okres zadumy i przygotowań do Wielkanocy – najważniejszego święta w Kościele katolickim. To także czas, gdy w parafiach organizowane są rekolekcje, czas duchowych ćwiczeń i refleksji.

Od wtorku 24 marca – codziennie o godzinie 16:00 – na portalu polsatnews.pl i na Facebooku Polsat Rodzina codziennie publikowane będą kolejne odcinki „Przemyśleń w czasach zarazy”. Przygotowują je duszpasterze znani z programu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć” w Polsat Rodzina, przedstawiciele różnych zakonów i żyjący w różnych stronach Polski.

– Młodych zapraszam do wielkopostnego trójskoku: przed wiarę, nadzieję i miłość. Potrzebujemy teraz wszyscy uzdrowienia, by zobaczyć, że to Bóg mi, nastolatkowi, ufa, wierzy we mnie i bezinteresownie mnie kocha. To będą trzy spotkania z Boskim Lekarzem – zapowiada w rozmowie z KAI o. Jacek Szymczak OP.

Unikalną propozycję stanowią rekolekcje adresowane do seniorów, którzy są szczególnie narażeni na infekcję koronawirusem. W trosce o bezpieczeństwo Polsat Rodzina apeluje również do ludzi młodych, aby pomogli swoim dziadkom czy rodzicom w skorzystaniu z internetowych nauk rekolekcyjnych.

– To trudny czas. Wielu z tych, którzy chcieliby zostać w domu, musi wyjść, dla innych. Inni chcieliby wyjść, ale – dla innych – zostają w domu. Chrystus jest z nami. My bądźmy razem z Nim – mówi ks. Piotr Kieniewicz MIC. – W tym trudnym czasie prosimy, przez wstawiennictwo św. Stanisława, orędownika umierających z powodu zarazy, by Bóg nas przez to doświadczenie przeprowadził – dodaje ks. Kieniewicz.

Program rekolekcji internetowych „Przemyślenia w czasach zarazy”:

• Przemyślenia dla każdego, prowadzone przez o. Michała Legana, paulina z Jasnej Góry / 24-26 marca oraz 30 marca-1 kwietnia.

• Przemyślenia dla seniorów prowadzone przez ks. Piotra Kieniewicza, marianina z Lichenia i Warszawy / 27 marca-29 marca

• Przemyślenia dla młodzieży prowadzone przez o. Jacka Szymczaka, dominikanina z Łodzi / 2-4 kwietnia.

Rekolekcje internetowe będą publikowane codziennie i dostępne cały czas, od wtorku, 24 marca na Facebooku Polsat Rodzina (https://www.facebook.com/polsatrodzina) oraz na portalu polsatnews.pl.

dg / Warszawa