Modlitwa wynagradzająca za profanację Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej

0
2437

Modlitwa wynagradzająca za profanację Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej miała miejsce w niedzielę Miłosierdzia Bożego na Jasnej Górze.

„Drodzy bracia i siostry ogromnym bólem napełniła nasze serca profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku, która miała miejsce minionej nocy. Ten wielki ból przeszywa serce nas posługujących, tu na Jasnej Górze, ale myślę, że wszystkich Polaków. Apelujemy, aby niezależnie od przekonań i poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących” – prosił przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra  podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego. W Sanktuarium paulini i pielgrzymi podejmują modlitwę wynagradzającą za akt profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, który miał miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia.

„Tę intencję wynagradzającą będziemy szczególnie mocno ofiarowywać Bogu podczas uroczyście celebrowanej Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00” – zapowiadał rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Koronka jest odprawiana na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

W modlitwę ekspiacyjną od rana włączały się licznie nawiedzający Jasną Górę pielgrzymi indywidualni i w grupach zorganizowanych oraz mieszkańcy Częstochowy.

Do profanacji i szydzenia z Jasnogórskiego Obrazu doszło na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, gdzie budynki, w tym kosze na śmieci oraz przenośne toalety, zostały oklejone sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były stylizowane na tęczowe barwy, które są znakiem rozpoznawczym środowisk LGBT.

Również w Płocku odbędzie się modlitwa wynagradzająca za profanację Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej.

oprac. na podst. Radia Jasna Góra

BRAK KOMENTARZY