Nabożeństwo biblijne z okazji Dnia Judaizmu pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego

0
334

Z okazji Dnia Judaizmu w Kościele katolickim, w kościele św. Wojciecha w Poznaniu odbyło się nabożeństwo biblijne „Przejście Pana – dzisiaj wyjdźcie” pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego.

Abp Gądecki przywołał w homilii słowa papieża Franciszka, który podkreślił, że dialog międzyreligijny jest znakiem naszych czasów. „Jest to droga do wzrostu braterstwa i pokoju w świecie. Poprzez wzmocnienie dialogu możemy przeciwstawić się ekstremizmowi, który niestety jest patologią, mogącą przejawiać się również w religiach. Módlmy się do Pana, aby coraz bardziej prowadził nas tą drogą dialogu i braterstwa” (Papież Franciszek, Do przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Żydowskiego ds. Konsultacji Międzyreligijnych – 30 czerwca 2022).

W nabożeństwie wzięli udział: prof. Stanisław Krajewski z Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów (komentarz żydowski); Ewangelię odczytał ks. Marcin Kotas z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Poznaniu.

Podczas nabożeństwa nastąpiło uroczyste zapalenie Menory Dialogu przez Alicję Kobus, Wiceprzewodniczącą ZGWŻ w RP, oraz Ilonę Dworak-Cousin, Przewodniczącą Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska.

Oprawę muzyczną zapewnił Chór Kameralny Akademii Lubrańskiego.

archpoznan.pl / BP KEP

Homilia abp. Stanisława Gądeckiego

BRAK KOMENTARZY