„Nie jestem sam” pod takim hasłem odbyła się 37. Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z diecezji płockiej oraz goście z sąsiednich diecezji.

Pierwszym elementem w programie dnia było spotkanie dzieci w Przasnyszu, skąd po zawiązaniu wspólnoty dzieci w grupach prowadzonych przez KSM-owiczów, wybrały się w pieszą pielgrzymkę do Rostkowa. Po ponad godzinnym marszu dzieci dotarły do miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. Następnie dzieci wzięły udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Mirosława Milewskiego.

Przed 16.00 na placu w Rostkowie zaczęła gromadzić się młodzież. Na początku spotkania członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wnieśli na scenę relikwie św. Stanisława Kostki. Następnie konferencję o samotności wygłosił Daniel Wojda SJ. „Samotni stajemy się dlatego, że sobie tego nie mówimy. Nie mówimy, że jest nam źle. Nie mówimy, że kogoś kochamy. A przez to zapominamy, że Bóg nas cały ten czas kocha” – mówił jezuita.  Na zakończenie konferencji Wojda poprosił zgromadzoną młodzież o to by używali ust i mówili to co czują, bo w rzeczywistości nie są sami, choć często mogą tak właśnie się czuć.

Po zakończonej konferencji młodzież uczestniczyła w adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas adorowania młodzi przygotowywali się do spowiedzi wysłuchując słowa wygłoszonego przez ks. Jarosława Mokrzanowskiego. Muzyczną oprawę adoracji zapewniał zespół z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.

Następnie młodzież uczestniczyła w Eucharystii, której również przewodniczył bp Mirosław Milewski. Podczas Mszy Świętej oprawą muzyczną zajęła się diakonia muzyczna Ruchu Światło- Życie Diecezji Płockiej.

Na zakończenie pielgrzymki uczestnicy wzięli udział w koncercie Siewców Lednicy. Występ zespołu spotkał się z wielkim entuzjazmem zebranych, dlatego wszyscy uczestnicy chętnie śpiewali i tańczyli aż do zmroku.

Przy organizacji tegorocznej pielgrzymki, zorganizowanej przez wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku, pomagało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej. Ponad 90 wolontariuszy od rana uczestniczyło w przygotowaniach do pielgrzymki dzieci, a następnie spotkania młodzieży. KSMowicze przyjechali do Rostkowa z miejscowości: Sońsk, Pułtusk (par. pw. św. Stanisława Kostki), Przewodowo, Płońsk (KSM przy par. św. Michała Archanioła), Lipowiec Kościelny, Strzegowo, Płock (par. pw. św. Wojciecha) oraz Rostkowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej facebookowej stronie: 37. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

Magdalena Karpińska/Rzecznik Zarządu KSM DP

BRAK KOMENTARZY