Papież Franciszek błogosławi nowemu biskupowi włocławskiemu na rozpoczęcie posługi w diecezji

07-06-2021
753

„Papież Franciszek, wzywając wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Józefa, głównego Patrona Diecezji Włocławskiej, z serca udziela Waszej Ekscelencji specjalnego apostolskiego błogosławieństwa” – napisał w imieniu papieża Franciszka, w liście do nowego biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, prefekt Kongregacji ds. Biskupów kardynał Marc Ouellet.

Bp Wętkowski 7 czerwca objął kanonicznie diec. włocławską.

Publikujemy treść papieskiego błogosławieństwa:

Ekscelencjo,

Podczas audiencji 15 maja br. poinformowałem Ojca Świętego o ogłoszeniu nominacji Waszej Ekscelencji na Biskupa Włocławskiego, co miało miejsce 27 kwietnia br.

Jego Świątobliwość upoważnił mnie, abym przekazał Waszej Ekscelencji serdeczne życzenia na nową posługę pasterską. Niech Dobry Pasterz błogosławi Księdzu Biskupowi i wspomaga w pełnieniu pasterskiej służby dla Ludu Bożego tej diecezji, aby w sercach wiernych wzrastały wiara, nadzieja i miłość.

Papież Franciszek, wzywając wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny „Królowej Polski” i św. Józefa, głównego Patrona Diecezji Włocławskiej, z serca udziela Waszej Ekscelencji specjalnego apostolskiego błogosławieństwa.

Z radością przyłączam się i ja do życzeń Ojca Świętego skierowanych do Waszej Ekscelencji na owocną posługę, jaka oczekuje na Księdza Biskupa we Włocławku.

Wyrażając uznanie za dotychczasową hojną pasterską służbę, korzystam z okazji, by przekazać Waszej Ekscelencji wyrazy żywej serdeczności i głębokiego szacunku.

Oddany w Panu

Marc krad. Oullet
Prefekt Kongregacji ds. Biskupów

Watykan, 18 maja 2021 r.

Za: www.diecezja.wloclawek.pl