– Jeżeli mówimy, że Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina, to nie jest możliwe, by człowiek sobie tego nie przypominał jak najczęściej – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. W tym roku, 30 kwietnia, w Niedzielę Biblijną obchodzimy go po raz pierwszy.

– Uzmysławiamy sobie, że mamy niezwykły skarb w ręku, który powinien być wykorzystany – podkreśla Przewodniczący Episkopatu, zachęcając do czytania Pisma Świętego. Przypomina, że nieznajomość go jest nieznajomością Chrystusa. Dlatego, jak mówi, bez Pisma Świętego trudno myśleć o zbawieniu, bo wiara pochodzi ze słuchania Słowa Bożego.

Abp Gądecki zachęca każdego, „od najmniejszego do największego, od najmłodszego do najstarszego”, aby wziął udział „w tym pięknym dziele, jakim jest Narodowe Czytanie Pisma Świętego”.

Inspiracją do zorganizowania Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego były obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego 30 kwietnia br. przebiega pod hasłem „Weź i czytaj”. W tym dniu w kościołach ma miejsce uroczysta lektura wybranych tekstów z „Listu do Galatów”.

Organizatorami akcji są: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

BPKEP

 Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/Episkopat.pl

BRAK KOMENTARZY