Rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji zaprasza na pielgrzymkę do Lourdes

12-02-2019
1850

Serdecznie zapraszam na tegoroczna, już 144. Pielgrzymkę Polaków do Lourdes (29.05-01.06). Dla wielu z nas, to będzie powrót to Matki, której dom dobrze znamy, ale dla innych, to mogą być pierwsze odwiedziny u Niepokalanej. W tym roku nasze pielgrzymowanie wpisuje się w 175 rocznicę urodzin św. Bernadety i zarazem w 140 rocznicę śmierci – podkreśla rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, ks. Bogusław Brzyś. Trwają zapisy na pielgrzymkę, informacje w Biurze PMK w Paryżu, communication.concorde@gmail.com.

„Z roku na rok jest nas coraz więcej przed Grotą Massabielską. Szczególnie cieszy obecność młodzieży oraz wielu rodziców, którzy pielgrzymują wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi. W tym roku będzie z nami znowu ks. bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji. Jeszcze raz zachęcam do udziału w pielgrzymce i już teraz zawierzam wszystkich naszych rodaków opiece i wstawiennictwu Maryi” – wskazał ks. Brzyś.

Procesja Maryjna z lampionami, Msza św. w Grocie Objawień i kościele św. Bernadetty, świadectwa, modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II, który nawiedzał sanktuarium w Lourdes, specjalny program dla młodzieży, w tym górska wycieczka w Pireneje, zajęcia dla dzieci oraz rodzinne spotkania – to m.in. punkty programu Europejskiej Pielgrzymki Polaków do Lourdes (29.05-1.06) w roku św. Bernadetty.