Niech te nadchodzące dni będą czasem zadumy nad życiem i jego ostatecznym celem, którym jest zbawienie – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy wszystkich zmarłych, którzy dostąpili zbawienia. „Niektórych z nich znamy z imienia i nazwiska – to święci i błogosławieni, wyniesieni przez Kościół do chwały ołtarzy. Jednak ogromna większość z nich to święci anonimowi, którzy przeszli przez życie kochając Boga i dobrze czyniąc ludziom – dziś cieszą się już wiecznym szczęściem w chwale niebieskiej” – zaznaczył.

Dzień później obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. „Tego dnia i w czasie całej Oktawy Wszystkich Świętych, modlimy się za dusze, które potrzebują oczyszczenia przed pełnym udziałem w radości wiecznej. To zmarli z naszych rodzin, przyjaciele, znajomi. Za nich składajmy do Boga nasze modlitwy i uzyskujmy odpusty” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

„Niech te nadchodzące dni będą czasem zadumy nad życiem i jego ostatecznym celem, którym jest zbawienie. Do tego celu prowadzą nas w czasie ziemskiej pielgrzymki również święci poprzez świadectwo swojego życia. Są oni jak światła wskazujące nam Tego, który jest Panem życia i śmierci, i całej wieczności. Inspirujmy się zatem ich przykładem i +dążmy do tego, co w górze+ (Kol 3,2)” – zachęcił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP