W liście pasterskim z okazji XIII Tygodnia Wychowania biskupi przypomnieli o Synodzie, którego celem jest rozeznawanie tego, co dzisiaj Duch Święty mówi do Kościoła. Biskupi zachęcili, aby w podobnym duchu przeżywać Tydzień Wychowania – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, z okazji rozpoczętego 10 września w Kościele w Polsce XIII Tygodnia Wychowania.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w tym roku Tydzień Wychowania obchodzimy w dniach od 10 do 16 września. Jego hasło to: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. „Nawiązuje ono do trwającego w Kościele Synodu o synodalności. Z tej okazji biskupi skierowali do wiernych list pasterski, w którym podkreślili konieczność nieustannego rozeznawania woli Boga w życiu człowieka, w określonym momencie dziejów” – podkreślił rzecznik KEP.

„W tym kontekście” – dodał ks. Gęsiak – biskupi „przypomnieli o Synodzie, którego celem jest rozeznawanie tego, co dzisiaj Duch Święty mówi do Kościoła. Biskupi zachęcili, aby w podobnym duchu przeżywać Tydzień Wychowania”.

BP KEP