10 tys. bezpłatnych kart wstępu przygotowali duszpasterze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie dla pielgrzymów, którzy w sobotę 30 lipca chcieliby spotkać się z papieżem Franciszkiem w Łagiewnikach.

W ramach Światowych Dni Młodzieży 30 lipca Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odwiedzi papież Franciszek. Wizyta Ojca Świętego rozpocznie się ok. godz. 8.30 od modlitwy przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej. Następnie papież uda się do bazyliki, aby przejść przez jubileuszową Bramę Miłosierdzia. W świątyni Ojciec Święty wyspowiada pięcioro wolontariuszy ŚDM. Z Łagiewnik, nowo wybudowaną kładką papież przejedzie na Białe Morza do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie sprawował będzie Mszę św. dla duchowieństwa, osób konsekrowanych i kleryków.

Duszpasterze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie przygotowali na ten czas dla łagiewnickich pielgrzymów bezpłatne karty wstępu. Od ubiegłej niedzieli można je odbierać w Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego.

„Zostało wydrukowane 10 tysięcy kart wstępu, choć błonia mogą pomieścić więcej pielgrzymów. Teren ten będzie jednak zajęty przez ustawione już konfesjonały w Strefie Pojednania i różne służby techniczne oraz sanitarne. Dopełnieniem tej przestrzeni jest teren za rzeką Wilgą – Centrum Jana Pawła II, gdzie będzie celebrowana Msza święta, dlatego cieszymy się, że kładka łącząca te dwa sanktuaria jest już niemal gotowa” – powiedział KAI ks. Franciszek Ślusarczyk, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Na błoniach przed łagiewnicką Bazyliką Bożego Miłosierdzia będą umieszczone telebimy, aby wszyscy zgromadzeni mogli uczestniczyć w tej papieskiej uroczystości. W ramach modlitewnego czuwania przed przyjazdem papieża Franciszka o godz. 7.00 w bazylice będzie sprawowana Msza św.

KAI/pope2016.com

BRAK KOMENTARZY