20 lutego br. w Auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się sympozjum „Trzeźwość polską racją stanu”. Współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Sympozjum rozpocznie się o godz. 7:00 Mszą św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, której przewodniczyć będzie bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Konferencję wprowadzającą o godz. 9:30 wygłosi bp Tadeusz Bronakowski. Podczas sympozjum zostaną poruszone m.in. takie tematy jak kształtowanie trzeźwości wśród ruchów samopomocowych czy promocja alkoholu w mediach społecznościowych. Wykład o błogosławionej Rodzinie Ulmów z Markowej, jako wzorze dla polskich rodzin, poprowadzi ks. dr Witold Burda, postulator w procesie beatyfikacyjnym Rodziny Ulmów.

Na sympozjum można zapisać się, wysyłając zgłoszenie na adres: recepcja@hotel-akademicki.pl lub telefonicznie: +56 650 40 00.

BP KEP