Trwa Akcja Tornister Pełen Uśmiechów

17-08-2016
1776

Szkolne wyprawki otrzyma blisko 50 tysięcy uczniów w całym kraju. Ogólnopolski finał tegorocznej zbiórki odbędzie się 28 sierpnia w Lublinie. 

Po raz ósmy Caritas w Polsce organizuje akcję Tornister Pełen Uśmiechów. Szkolne wyprawki ma w tym roku otrzymać blisko 50 tysięcy uczniów z ubogich rodzin w całym kraju. Kampania realizowana jest w całej Polsce w diecezjalnych i parafialnych Caritas. Parafianie wypełnią wyprawkami szkolnymi plecaki zakupione przez Caritas diecezjalne i rozdawane w parafiach. Wyprawki szkolne kupowane są również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców. Gotowe wyprawki przed początkiem roku szkolnego przekazane zostaną dzieciom.

Ogólnopolski finał akcji odbędzie się 28 sierpnia w Lublinie. Na scenie przed Centrum Spotkania Kultur wystąpią zespół Deus Meus i rapujący ks. Jakub Bartczak. Podczas finału odbędzie się konferencja prasowa, którą dzieci przeprowadzą z Rzecznikiem Praw Dziecka a Wojciech Malajkat, który zasiądzie w szkolnej ławie, będzie przepytywany z Języka Polskiego. Dla dzieci i rodzin, które przyjdą na plac przygotowane będą liczne atrakcje.

Wyprawki szkolne pakują znani Polacy. Wśród nich: Para Prezydencka, Rzecznik Praw Dziecka i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Wyprawki spakują także m.in.: Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec, Wojciech Malajkat, Katarzyna Żak.

Akcję można wesprzeć, wysyłając sms pod hasłem „Tornister” na numer 72052 (2,46 zł z VAT) oraz wpłacając środki na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Tornister”.

Strona Akcji: www.tornister.caritas.pl

Caritas/BP KEP