We wrześniu tradycyjnie odbędzie się jesienne zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych, Komisji Episkopatu ds. Misji oraz innych środowisk misyjnych. Wezmą w nim udział dyrektorzy diecezjalni PDM, promotorzy misyjni, siostry referentki oraz animatorzy świeccy. Spotkanie będzie miało miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie w dniach 12-13 września br.

Pierwszego dnia Eucharystii będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji. W czasie zebrania przedstawione zostaną komunikaty agend Komisji. Gościem specjalnymi będzie przedstawicielka Sekretariatu Generalnego Papieskich Dzieł Misyjnych w Rzymie, Siostra Roberta Tremarelli AMSS, sekretarz generalny PDMD. W czasie spotkania wygłosi wykład „Charyzmat PDMD i jego odziaływanie”.

Dla osób zaangażowanych w misyjną współpracę zebranie jest czasem formacji i integracji, a także wymiany doświadczeń i pomysłów, które są pomocne w perspektywicznym planowaniu animacji misyjnej.

Na wrześniowe spotkanie zaprasza ks. Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce:

„Bardzo dziękuję s. Robercie Tremarelli za przyjęcie zaproszenia. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce, połączona z uczestnictwem w Misyjnym Synodzie Dzieci, który odbędzie się kilka dni później (17 września). Wrześniowe spotkanie, podobnie jak w latach ubiegłych, wprowadzi nas w nowy rok formacji i animacji. Niech hasło tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego «Będziecie moimi świadkami» rozpala w nas pomysły misyjnego zaangażowania”.

Zaproszenie od dyrektora krajowego PDM: https://youtu.be/9kPj2pTQF0Y

Zapisy na zebranie prowadzone są do 5 września 2022 r.

Szczegółowe informacje i zapisy:
p. Weronika Brendel, e-mail: pdm@missio.org.pl
tel: (22) 536 90 20
605 080 840

PDM/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY