Od 16 do 26 sierpnia br., w Centrum Szkolenia i Rekreacji – Elbest Hotels w Krasnobrodzie, Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej gości 43 dzieci i młodzieży z Ukrainy wraz z 7 opiekunami. Naboru uczestników dokonała Caritas Spes Łuck.

Uczestnicy wzięli udział w zajęcia integracyjnych, edukacyjno- aktywizujących, które zorganizowane zostały przez pracowników Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Wspólnie z polskimi dziećmi spędzili czas w Parku Żywiołów Archipelagu Roztocze w Budach.

Nasi goście codziennie korzystają z uroków miejsca swojego przebywania: zwiedzili kapliczkę na wodzie, ptaszarnię, muzeum wieńców dożynkowych, sanktuarium krasnobrodzkie.

21 sierpnia br. uczestnicy turnusu zawitali do Zamościa, odwiedzili ogród zoologiczny, zwiedzali Zamość wspólnie z przewodnikiem.

Kolejne dni to nowe wyzwania i atrakcje, czeka na nich Lipsko Centrum Geoturystyczne, alpaki w Tarzymiechach, dmuchańce i integracja z polskimi dziećmi oraz kolejne zajęcia edukacyjno- aktywizujące i terapeutyczne.

Wsparcie finansowe na wybrane oddziaływania z w/w otrzymaliśmy ze środków UNHCR, dzięki współpracy z Caritas Archidiecezji Lubelskiej w zakresie działań integracyjnych.

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Zamościu

Fot.