Życzenia na nowy rok szkolny dla uczniów, rodziców i pracowników szkół złożył abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski życzył wszystkim rozwoju talentów, które od Boga otrzymali i którymi mogą służyć drugiemu człowiekowi.  

„Chciałbym przekazać jak najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich, którzy tworzą szkołę to znaczy dla rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, także dla katechetów, no i – najważniejsze – dla samych uczniów” – powiedział abp Gądecki z okazji rozpoczynającego się 1 września nowego roku szkolnego.

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że rok szkolny jest „czasem błogosławionym, ponieważ jest czasem rozwoju”. „Życzę, aby ten moment w życiu każdego z was przebiegał w zdrowiu, pomyślności i żeby można było swoim talentem służyć innemu człowiekowi” – dodał.

Nawiązując do ewangelicznej przypowieści o talentach, abp Gądecki wyjaśnił, że nie jest ważna ilość posiadanych zdolności, ale to, czy je maksymalnie rozwijamy, pomnażamy. „Gdy jesteśmy uczniami, to nie możemy czuć się w jakiś sposób upokorzeni mniejszą ilością talentów, bo Pan Bóg nie patrzy na to, ile talentów przekazał człowiekowi, tylko chce od niego 100 procent więcej” – powiedział. Wskazał też, by nie koncentrować się tylko na tym, co dana umiejętność znaczy dla mnie, ale na ile może być ona użyteczna dla dobra innych.

BP KEP

Zobacz też: Słowo Komisji Wychowania Katolickiego KEP z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023

BRAK KOMENTARZY