8 marca: XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

0
1614

8 marca na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie kobiet w ramach XIV Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Wydarzenie jest okazją do wyrażenia wdzięczności za dar bycia kobietą. Jest też zaproszeniem do refleksji nad geniuszem kobiecego powołania, którego wzorem jest Maryja.

Spotkanie kobiet na Jasnej Górze jest nawiązaniem do wielkiej modlitwy, zwłaszcza w roku 1926, kiedy to kobiety dokonały ponownego aktu zawierzenia Matce Bożej i przekazały Jej królewskie symbole – jabłko i berło – obierając Maryję na Królową każdej polskiej duszy, informują organizatorzy: częstochowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i klasztor jasnogórski.

XIV Święto Kobiet na Jasnej Górze jest również nawiązaniem do modlitwy z 1982 roku, kiedy to polskie kobiety złożyły „kielich życia i przemiany”, jako dar dziękczynienia za 600-letnią obecność Matki Bożej w polskim Narodzie. Prosiły wówczas o szacunek dla każdego poczętego człowieka.

W tym roku Dzień Kobiet wpisuje się w przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym kontekście słowa Prymasa Tysiąclecia skierowane do kobiet i o kobietach „A jednak sobie radzicie …” przypomni dr Anna Sutowicz z „Civitas Christiana” we Wrocławiu.

Program:

godz. 17.30  –  Msza święta z zawierzeniem w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Częstochowskiej

godz. 18.30 – Wieczór u Najpiękniejszej z Niewiast w Sali Papieskiej

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Na Jasną Górę organizatorzy zapraszają nie tylko kobiety. Wydarzenie będzie transmitowane w Radiu Jasna Góra oraz w Internecie. Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie www.jasnagora.com.

Civitas Christiana o/w Częstochowie / Jasna Góra / BP KEP

BRAK KOMENTARZY