Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski
oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie

zapraszają na konferencję prasową
zapowiadającą XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Konferencja odbędzie się
w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski
(skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa, sala 16)
w środę 10 listopada o godzinie 9.30.

W spotkaniu udział wezmą:

Abp Georges Bacouni, Katolicki Arcybiskup Kościoła Greckomelchickiego Bejrutu i Byblos w Libanie

Abp Tadeusz Wojda, Przewodniczący Sekcji Polskiej PKWP, Arcybiskup Metropolita Gdański (on-line)

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Ks. prof. Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej PKWP

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 2008 roku. Obchodzony jest w każdą drugą niedzielę listopada, a jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku Dzień Solidarności przypada 14 listopada i będzie obchodzony już po raz trzynasty. Krajem szczególnie dotknięty cierpieniem, na który PKWP chce zwrócić szczególną uwagę w tegorocznych obchodach, jest Liban.

UWAGA REDAKCJE: Dziennikarzy chętnych do wzięcia udziału w konferencji prosimy o wcześniejszą akredytację. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do wtorku, 9 listopada, do godz. 16:00.

Ze względu na trwającą pandemię podczas konferencji obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Wejście na konferencję prasową będzie możliwe po uprzednim poddaniu się mierzeniu temperatury i wypełnieniu deklaracji o stanie zdrowia.

NO COMMENTS