Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Apelem Jasnogóskim, 11 października, rozpocznie się 23. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Będzie to czas podziękowania za 25 lat istnienia i działalności rodziny szkół papieskich i zachęty do tego, by „budować cywilizację życia”. Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza Święta na Jasnogórskim Szczycie 12 października. 

Mottem 23. Pielgrzymki szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy tradycyjnie będzie hasło Dnia Papieskiego. W tym roku: „Cywilizacja życia”.

W Polsce i na świecie jest ponad tysiąc placówek oświatowych, których patronem jest św. Jan Paweł II. Pielgrzymka rozpocznie się 11 października o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej. Głównym punktem będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa radomskiego Marka Solarczyka w czwartek 12 października o godz. 11.00 na Jasnogórskim Szczycie.

W programie pielgrzymki zaplanowano też koncert ewangelizacyjny, podczas którego wystąpi Magda Anioł.

Celem Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża z Polski, jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Idea zrodziła się w 1998 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Obecnie coraz liczniej powstają diecezjalne Rodziny Szkół Jana Pawła II. Duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II jest bp Marek Solarczyk.

BP JG/ BP KEP

Więcej

NO COMMENTS