Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Błogosławieni nastolatkowie Chiara Badano, Carlo Acutis i Pier Giorgio Frassati, znaleźli się w gronie trzynastu patronów Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Lizbonie. Patronów ogłoszono w dniu urodzin św. Jana Pawła II, twórcy międzynarodowych spotkań młodych.

Lizboński Komitet Organizacyjny ŚDM poinformował, że wybrał takie postaci, które dla młodych ludzi mogą być wzorem twórczego i prowadzącego do świętości czasu młodości i dorosłości. Patriarcha Lizbony wskazał, że życie patronów pokazuje, iż Chrystus spotyka i przemienia młodych na różnych drogach życia. W gronie świętych i błogosławionych patronów są: św. Jan Paweł II, św. Jan Bosko, św. Wincenty, św. Antoni, św. Bartłomiej od Męczenników, św. Jan z Brito, bł. Joanna Portugalska, bł. Jan Fernandes, bł. Maria Klara od Dzieciątka Jezus, bł. Pier Giorgio Frassati, bł. Marcel Callo, bł. Chiara Badano i bł. Carlo Acutis. Ich postaci będę towarzyszyć młodym w przygotowaniach do spotkania w Lizbonie. Ponadto poszczególne portugalskie diecezje, w których gościć będą młodzi i, w których odbędą się Dni w diecezjach wybrały sobie dodatkowych patronów, najczęściej związanych z historią lokalnego Kościoła lub szczególnie czczonych w danym regionie Portugalii.

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w dniach 1-6 sierpnia 2023 r., pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

vaticannews.va