Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pod hasłem „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w Rodzinę” w dniach 15-17 września w Gdańsku br. odbędzie się Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. Wydarzenie organizowane jest przez Polonijną Radę Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Kongres został objęty honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Światowy Kongres Rodzin Polonijnych w Gdańsku zostanie zainaugurowany Mszą św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w piątek 15 września o godz. 8.00 w kościele pw. św. Anny i Joachima przy ul. Suchej 3 w Gdańsku. Poszczególne sesje będą się odbywać na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Otwarcie Kongresu zaplanowano na godz. 10. Wydarzenia kongresowe będą się odbywać w formie hybrydowej: stacjonarnie w Gdańsku oraz w formie online (częściowa transmisja).

Program

Uczestnicy Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych będą mieli okazję posłuchać i porozmawiać z ekspertami oraz specjalistami, którzy na co dzień towarzyszą rodzinom, zarówno w wymiarze praktycznym, jak i naukowym. W gronie prelegentów będą m.in. ks. dr Jarosław Szymczak, prezes Fundacji „Pomoc Rodzinie”, ks. dr Jan Uchwat, duszpasterz Rodziców po Stracie Dziecka z Gdańska, dr Magdalena Rokicka, biolog molekularny i bioetyk, Marta Wierzbicka-Kuczaj i Henryk Kuczaj, konsultorzy Rady ds. Rodziny KEP, Rafał Porzeziński, dziennikarz i trener terapii uzależnień.

Zachęcając do udziału w wydarzeniu bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej podkreślił, że rodziny żyjące poza granicami Ojczyzny dbają, aby zachować wiarę, chrześcijański styl życia i polskość. „Stają przed wieloma wyzwaniami, potrzebują pomocy i formacji, aby zachować swoją tożsamość. Dlatego podczas Kongresu, poprzez wykłady, warsztaty podejmiemy zagadnienia budowania relacji małżeńskich i rodzinnych, duchowości małżeńskiej, wychowania dzieci i przezwyciężania kryzysów małżeńskich. Mam nadzieję, że będzie to wielkie i ważne wydarzenie promujące chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny” – powiedział bp Turzyński, zapraszając na Kongres do Gdańska. Jak podkreślił, doroczne spotkanie sprzyja także integracji środowisk polonijnych.

Światowy Kongres Rodzin Polonijnych/ BP KEP

INFORMACJE DLA MEDIÓW: Przedstawiciele Redakcji, które chciałyby relacjonować wydarzenia kongresowe, proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie. W celu uzyskania akredytacji i karty wstępu na Kongres należy podać imię i nazwisko oraz nazwę redakcji i przesłać je na adres e-mail: biuro@fundacjar7b.org do 15 września do godziny 9.00. Karty będą wydawane na recepcji głównej na podstawie listy zgłoszonych osób.

Zobacz też:

Aktualne informacje: www.kongresrodzinpolonijnych.pl

Program Kongresu

Ulotka – informacje ogólne