Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Ja+Ty=My” to hasło Kongresu Młodzieży Polonijnej on-line, który odbędzie się 20 lutego. Tematem spotkania będą relacje między młodymi ludźmi, którzy chcą tworzyć rodzinę. Do 19 lutego trwają zapisy na to wydarzenie.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz zaznaczył, że Kongresy Młodzieży Polonijnej online – „Spotkanie LIVE”, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, stały się stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.

Bp Lechowicz podkreślił potrzebę formacji młodych osób, które będą tworzyć rodziny, kształtować kulturę, współczesną cywilizacje, które będą decydować o obrazie Kościoła w Polsce i poza granicami naszego kraju. „Należy podejmować duży wysiłek formacyjny młodzieży z nadzieją, że młodzi będą świadkami Pana Jezusa w środowiskach, w których żyją” – powiedział delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

„Rodzina jest miejscem wzrostu, jest miejscem rozwoju, kontaktu, doświadczenia wiary. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa mówiono wręcz, że rodzina jest małym kościołem. Jest to duże wyzwanie nie tylko dla duszpasterzy dzisiejszych czasów, ale każdych czasów, aby rodzina była w centrum”  – powiedział bp Wiesław Lechowicz.

Gośćmi sobotniego Kongresu będą Monika i Marcin Gomułkowie, małżonkowie, którzy podzielą się świadectwem przeżywania swojej miłości w małżeństwie i rodzinie, swoim życiem
z Bogiem.

Do spotkania można dołączyć do 19 lutego. Aby zapisać się na spotkanie należy wypełnić formularz:

https://forms.gle/JCTTLmnh3eX38PGt9.

Program spotkania Kongresu Młodzieży Polonijnej on-line

„Ja +Ty=My”

Godz. 15:00 – Zawiązanie wspólnoty

Koronka do Bożego Miłosierdzia – Akademicka Odnowa w Duchu Świętym „Oblubienica” (przy kościele pw. św. Anny w Warszawie)

Godz. 15:15 – Słowo wprowadzające – bp Wiesław Lechowicz

Godz. 15:30 – Narodziny i rozwój prawdziwej miłości – Monika i Marcin Gomułkowie

Godz. 16:15 – Świadectwa miłości – Asia i Kevin; Ania i João

Godz. 16:30 –  Praca w grupach

Godz. 17:00 – Podsumowanie prac grupowych

Godz. 17:30 – Modlitewna Adoracja Krzyża

Godz. 17:50 – Głos KSM z Polski

Godz. 18:00 – Wolne wnioski i „ogłoszenia parafialne”

Godz. 18:15 – Zakończenie spotkania i błogosławieństwo

Więcej informacji o Kongresach Młodzieży Polonijnej on-line oraz  relacje z  wcześniejszych spotkań na: facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej/,  www.emigracja.episkopat.pl

Biuro Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej /BP KEP