(Polski) 23 września, godz. 12.00 – konferencja prasowa przed 108. Dniem Migranta i Uchodźcy (zapowiedź)

13-09-2022
0
432

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W najbliższy piątek, 23 września, w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa przed 108. Dniem Migranta i Uchodźcy. Obchodzony on będzie w niedzielę, 25 września. W spotkaniu z dziennikarzami oprócz biskupa Krzysztofa Zadarki, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. imigracji i ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska, udział wezmą również uchodźcy: z Ukrainy i Iranu.

W niedzielę, 25 września, w Kościele katolickim obchodzony będzie 108. Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji Katolicka Agencja Informacyjna organizuje konferencję prasową. Odbędzie się ona 23 września (piątek) o godz. 12.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

W spotkaniu udział wezmą: bp Krzysztof Zadarko – biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i Delegat KEP ds. imigracji; ks. dr Marcin Iżycki – Dyrektor Caritas Polska; ks. Mieczysław Puzewicz – Delegat metropolity lubelskiego ds. pomocy osobom wykluczonym; Lidia Pavlovycz – uchodźczyni z Ukrainy; Behnam Rahbarifard – uchodźca z Iranu; Kordian Urlich – wolontariusz goszczący w swoim domu rodzinę uchodźców z Mikołajowa. Konferencję poprowadzi Marcin Przeciszewski – prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest od 1914 roku. W tym roku przypada w niedzielę, 25 września. Jest on pomyślany jako odpowiednia okazja dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do obowiązku współdziałania w rozwiązywaniu ich różnorakich problemów.

Tradycyjnie na Dzień Migranta i Uchodźcy Ojciec Święty publikuje specjalne orędzie. Tegoroczne, z okazji 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy nosi tytuł „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”.

   UWAGA, REDAKCJE: Akredytacje zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 23 września (piątek) do godz. 10.00.

Wydarzenie transmitowane będzie na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube:

Za: KAI – www.ekai.pl

NO COMMENTS