Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 25-26 marca, odbędzie się wielkopostna inicjatywa “24 godziny dla Pana”. W tym roku będzie przebiegała pod hasłem: “W Nim mamy odpuszczenie grzechów” (por. Kol 1, 13-14).

“24 godziny dla Pana” to akcja, którą zainicjował Ojciec Święty Franciszek w 2014 roku, kiedy to zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Stąd też w najbliższy piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie można będzie przystąpić do Sakramentu Pojednania przez całą dobę.

W tym roku, w inicjatywę tę wpisany będzie Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek dokona Aktu, a przyłączą się do niego biskupi i księża wraz z wiernymi na całym świecie.

BP KEP