Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapraszają na Szkołę Animatorów Misyjnych pierwszego stopnia. Spotkanie odbędzie się online w dniach 29-30 czerwca 2021 roku. W programie m.in. warsztaty ewangelizacyjne, narzędzia misyjnej animacji, wykłady na temat Papieskich Dzieł Misyjnych, świadectwa misjonarzy i filmy. Nie zabraknie też wspólnej modlitwy.

„Serdecznie zapraszam na wykłady, na wspólną modlitwę i dwudniowe spotkanie we wspólnocie i dla wspólnoty z Kościołem misyjnym” – zaprasza ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce. Wspomina również swoje początki misyjnego zaangażowania: „SAM jest dla mnie bardzo osobistym wydarzeniem, które przeżywam każdego roku. 18 lat temu uczestniczyłem w niej jako kleryk. Jako jej absolwent chciałem, żeby wszystko wokół mnie było misyjne”.

Spotkanie będzie również okazją do bliższego poznania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. „Postaram się w skrócie przedstawić historię PDMD, jego cele i zadania, a przede wszystkim pokazać konkretne pomoce i narzędzia, które mogą pomóc katechetom i animatorom w ich pracy z dziećmi w duchu misyjnym” – zachęca s. Monika Juszka RMI, sekretarz krajowy PDMD.

Ojciec Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej, poprowadzi wykład zachęcający do zaangażowania się w PUM. „Czym jest Papieska Unia Misyjna, kto założył to dzieło, jakie ma cele, a przede wszystkim jak można się zaangażować – odpowiedzi, z włoskim akcentem, czekają na was podczas czerwcowego spotkania” – zaprasza misjonarz.

PDM zapraszają na SAM wszystkich, dla których misje są sprawą ważną, zarówno świeckich, jak i duchownych: animatorów, zelatorów róż Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków oraz wolontariuszy, studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych.

„Serdecznie dziękuję za SAM – za pracę i wysiłek wszystkich, którzy byli w to zaangażowani! Najbardziej mnie cieszy, że mimo takich warunków mogliśmy się spotkać i budować relacje” – dziękowała s. Veronika Gaálová ze Zgromadzenia Sióstr Służby Społecznej, ubiegłoroczna uczestniczka SAM online.

„Dla mnie jako teologa było to przypomnienie najważniejszych zagadnień i terminów misjologicznych, dla mojej córki Kornelii – możliwość poznania nowej rzeczywistości. Dla nas obojga – doskonała okazja do poznania świadectw życia i doświadczeń misjonarzy oraz do wspólnej modlitwy” – wspominał p. Marcin Wozikowski.

Szkoła Animatorów Misyjnych organizowana jest od prawie 25 lat.

Szkolenie, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się online na jednej z internetowych platform. Organizatorzy żywią nadzieję, że na II stopniu w przyszłym roku uczestnicy spotkają się już na żywo.

Zgłoszenia na SAM można przesyłać na adres: pdrw@missio.org.pl do 25 czerwca 2021 roku. Szczegółowe informacje zostaną przesłane po zgłoszeniu.

as/pdm