Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Sanktuarium na Jasnej Górze w środę, 31 maja, o godz. 13.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji trwającego Synodu Biskupów o synodalności. Eucharystii z ramienia Konferencji Episkopatu Polski będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zastępca przewodniczącego KEP. 

W ostatnim dniu maja, w sanktuariach maryjnych na całym świecie planowane są modlitwy wspierające przygotowania do sesji Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, która odbędzie się w październiku w Rzymie.

Do modlitwy w tej intencji zachęcił Ojciec Święty Franciszek po modlitwie Regina Caeli na Placu św. Piotra w Watykanie w niedzielę 28 maja. „Prośmy Maryję Pannę, aby towarzyszyła temu ważnemu etapowi Synodu swoją macierzyńską opieką” – powiedział.

W Polsce do modlitwy w intencji synodu włączy się Sanktuarium Jasnogórskie, gdzie Mszy św. o godz. 13.30 w imieniu Konferencji Episkopatu Polski będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski.

BP KEP

Transmisja z Jasnej Góry: https://www.youtube.com/watch?v=yMxD3gdeXmk

NO COMMENTS