Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Bp Szymon Stułkowski w najbliższy poniedziałek, 31 października, obejmie kanonicznie diecezję płocką. Ingres nowego biskupa diecezjalnego do płockiej katedry odbędzie się zaś 26 listopada. 

Decyzję Papieża Franciszka o mianowaniu dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego nowym biskupem płockim ogłosiła 22 października br. Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

Publikujemy komunikat Kanclerza Kurii Płockiej:

Uprzejmie informuję, że kanoniczne objęcie Diecezji Płockiej z udziałem Kolegium Konsultorów przez Jego Ekscelencję Biskupa Szymona Stułkowskiego, w myśl kan. 382 § 3 Kodeksu Prawa Kanonicznego, odbędzie się w poniedziałek 31 października 2022 r. o godz. 11.00.

Od tego momentu należy wymieniać w modlitwie eucharystycznej imię nowego Biskupa Płockiego.

Przekazuję również do wiadomości, że Ingres Biskupa Płockiego odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Płocku.

W przeddzień Ingresu, 25 listopada br. o godz. 20.00 Biskup Płocki Szymon spotka się duchowieństwem naszej diecezji w katedrze płockiej.

Płock, dnia 27 października 2022 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii Płockiej 

NO COMMENTS