Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

We wspomnienie św. Karola Boromeusza, twórcy i patrona seminariów duchownych, 4 listopada, rozpocznie się 11. edycja misyjnej akcji AdoMiS (Adoptuj Misyjnych Seminarzystów). Jej celem jest wsparcie kleryków w krajach misyjnych. 

Akcję AdoMiS Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapoczątkowały 1 października 2013 r. Wsparciem duchowym i materialnym przyszłych kapłanów w krajach misyjnych zajmuje się w sposób szczególny Dzieło św. Piotra Apostoła (PDPA) założone w XIX w. przez francuską arystokratkę Joannę Bigard, która przeznaczyła swój majątek na pomoc klerykom w Afryce i Indiach.

We wspomnienie św. Karola Boromeusza, który na Soborze Trydenckim (1545–1563) był postulatorem organizowania seminariów duchownych, Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapraszają do wsparcia modlitewnego i materialnego seminariów duchownych na terenach misyjnych. Inicjatywa trwa cały rok i przez cały ten okres można do niej dołączać. W akcję można włączyć się poprzez codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów, a także jedną z form pomocy finansowej. Można to uczynić indywidualnie lub w grupie parafialnej, wspólnotowej czy koleżeńskiej.

Zebrane fundusze przeznaczone są przede wszystkim na utrzymanie seminariów w krajach misyjnych, w tym na budowę i remont budynków, zakup książek i wszelkiego rodzaju sprzętu i narzędzi pracy.

Program AdoMiS polega na wspieraniu całego seminarium, w skład którego wchodzą: klerycy, wychowawcy i ojcowie duchowni.

Pod opieką PDPA jest ok. 80 tys. seminarzystów i 2201 formatorów w 745 seminariach.

Ofiary można składać m.in. poprzez zakładkę „wspieraj” na stronie https://missio.org.pl/wspieraj/.

>>Więcej na www.missio.org  

>>MATERIAŁY DO WYKORZYSTANIA

NO COMMENTS