– Pielgrzymka Papieża Franciszka, która zgromadziła łącznie kilka milionów wiernych, nie tylko obywateli Rzeczypospolitej, ale i gości z zagranicy, została przygotowana na najwyższym poziomie, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie logistyczne oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Papieżowi, jak i wszystkim pielgrzymom – napisał Przewodniczący Episkopatu Polski w liście do Premier Beaty Szydło.

Abp Gądecki podziękował za ofiarną służbę tysięcy osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg wizyty papieskiej. W sposób szczególny podkreślił pracę służb mundurowych: wojska, policji, służb specjalnych, służby zdrowia, straży pożarnej oraz pracowników poszczególnych resortów ministerialnych jak również Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na czele z Panią Minister Beatą Kempą.

Przewodniczący Episkopatu Polski wyraził wdzięczność Premier rządu RP za udział w spotkaniach z Papieżem i świadectwo przywiązania do tych wartości, które kształtowały i kształtują oblicze Polski.

– Ostatnie dni były wzruszającym świętem młodości i wiary, świętem miłości i przebaczenia; świętem, które każe nam patrzeć ku przyszłości z nadzieją –  napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dodając, że dzięki pracy wielu osób miliony nie tylko katolików i nie tylko Polaków, stały się częścią tych ważnych i niezapomnianych chwil.

BP KEP / Warszawa