19 lipca 2016 roku abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wziął udział w oficjalnej prezentacji ofert programowej TVP podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Abp Gadecki TVP 3– Możliwość transmitowania Światowych Dni Młodzieży to dla TVP niebywałe wyróżnienie. O tym, jak poważnie traktujemy to wydarzenie świadczy to, że przy organizacji sygnału pracować będzie 1000 osób z TVP. Imprezę obsługiwać ma 13 wozów transmisyjnych. Położyliśmy kilkadziesiąt kilometrów światłowodów, aby pogoda nie zakłóciła transmisji – tak Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej mówił o zaangażowaniu TVP w organizację Światowych Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką od 26 do 31 lipca; od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek.

Do obsługi Światowych Dni Młodzieży TVP wyśle 13 wozów satelitarnych. – Możliwość transmitowania ŚDM to dla TVP niebywałe wyróżnienie. O tym, jak poważnie traktujemy to wydarzenie świadczy to, że przy organizacji sygnału pracować będzie 1000 osób z TVP. Imprezę obsługiwać ma 13 wozów transmisyjnych. Położyliśmy kilkadziesiąt kilometrów światłowodów, aby pogoda nie zakłóciła transmisji – mówił we wtorek prezes TVP Jacek Kurski.

– Kamery będą obecne w każdym miejscu, które odwiedzi Ojciec Święty. Ponadto TVP, jako oficjalny nadawca, ma przywilej towarzyszenia papieżowi Franciszkowi w trakcie całej jego wizyty w Polsce. Każdy moment pobytu Ojca Świętego będzie dokumentowany przez jednego z operatorów TVP – dodał.

Prezes Kurski zapowiedział, że transmisje ŚDM będzie można obejrzeć w TVP, TVP Polonia i TVP Info. Imprezom towarzyszyć będzie emisja w programach TVP filmów dokumentalnych.

Z okazji Światowych Dni Młodzieży uruchomione zostanie specjalne studio pokazywane w TVP1 i TVP Polonia, którego gospodarze – Krzysztof Ziemiec i Paulina Guzik, czyli Komitet Organizacyjny ŚDM, a także Anna Popek i Marek Zając – będą zapowiadać poszczególne wydarzenia.

za: TVP Info