Abp Gądecki: św. Urszula Ledóchowska uczyła nieustannego kontaktu ze Słowem Bożym

19-04-2015

Metropolita Poznański 19 kwietnia przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Marcina w Poznaniu z okazji 150. rocznicy urodzin założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego św. Urszuli Ledóchowskiej. − Św. Urszula uczyła cielesnego niemal kontaktu z Chrystusem w naszym życiu chrześcijańskim i nieustannego kontaktu ze Słowem Bożym − podkreślał abp Stanisław Gądecki w homilii.

0
1420

Biblia_

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał w homilii biografię św. Urszuli. Zwrócił uwagę na to, że zgromadzenie sióstr urszulanek szarych, które założyła, odpowiadało potrzebom nowych czasów i wprowadzało nowe wzorce tego, “by królestwo Boże rozwijało się już tutaj, na ziemi”.

Metropolita Poznański podkreślił, że Matka Urszula zaszczepiała w sercach swoich sióstr otwartość na dzieci i młodzież oraz na ubogich i kształtowała ich serca w gotowości do poświęcenia. − Św. Urszula Ledóchowska podczas Eucharystii dotykała Ciała Chrystusa i słyszała Jego głos − zaznaczył abp Gądecki. Nawiązując do obchodzonej właśnie Niedzieli Biblijnej, przypomniał, że Matka Założycielka codziennie czytała i rozważała Pismo Święte. − Świadectwem tego są 384 rozważania na temat tekstów ewangelijnych, przeznaczonych na każdy dzień najpierw dla sióstr urszulanek, a dziś są one własnością całego Kościoła − powiedział. Zauważył, że z jej zamyślenia nad słowem Bożym zbudowana została jej duchowość. Przywołał też słowa św. Urszuli o tym, że „miłość okazuje się uczuciem a nie czynem”.

We Mszy św. uczestniczyły siostry urszulanki, dzieci i młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych, prowadzonych przy domu zakonnic przy ul. Taczaka w Poznaniu oratoriów Tęcza i Metanoia, ubodzy korzystający z prowadzonej przez siostry jadłodajni oraz licznie parafianie.

KAI/ bpkep

NO COMMENTS