(Polski) Abp Gądecki w Radiu Watykańskim: Franciszek, Papież migrantów i ubogich

0
296

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Słowa klucze do zrozumienia 10 lat pontyfikatu Papieża Franciszka to: przyjmować, chronić, promować oraz integrować. Ojciec Święty odnosi to zarówno do migrantów i uchodźców, jak również do ludzi na peryferiach” – mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Radiem Watykańskim z okazji 10. rocznicy wyboru obecnego Biskupa Rzymu. Jak dodaje, w ten sposób „Franciszek dał się poznać jako Papież migrantów i ubogich”.

Przewodniczący Episkopatu Polski wyznał, że jest bardzo wdzięczny Ojcu Świętemu, „który na początku swojego pontyfikatu mówił jasno i zdecydowanie, iż «migranci i uchodźcy nie są pionkami na szachownicy ludzkości. Są to dzieci, kobiety i mężczyźni, którzy opuszczają bądź są zmuszeni do opuszczenia swoich domów z różnych powodów, którzy mają takie samo słuszne pragnienie, by umieć więcej, by mieć więcej, ale przede wszystkim, by więcej być» (Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, 2014). Te słowa ukazują jego postawę podczas 10 lat pontyfikatu” – zaznaczył hierarcha w rozmowie z Radiem Watykańskim.

>>Więcej

Za: Radio Watykańskie

Fot. Papież Franciszek podczas spotkania z migrantami i uchodźcami na wyspie Lesbos, 5 grudnia 2021 (ANSA)/ za: www.vaticannews.va

NO COMMENTS