Biskupi dziękują ks. Klochowi za 12 lat posługi

10-06-2015

"Z wielką roztropnością i kompetencją komentował wydarzenia z życia Kościoła i narodu, cieszył się autorytetem w świecie mediów, potrafił znaleźć właściwe i jednoczące słowo w obliczu rodzących się konfliktów i napięć. Z wielkim oddaniem służył Kościołowi i Konferencji Episkopatu Polski" - tak o ustępującym rzeczniku Episkopatu piszą biskupi. W komunikacie po obradach plenarnych, biskupi dziękują ks. Józefowi Klochowi za 12 lat posługi. Jak zauważają, stał się on rozpoznawalną twarzą Kościoła w Polsce.

0
1660
Fot. BP KEP
Fot. BP KEP

Zob. też:
Komunikat z 369. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

– Jestem pewien, że dialog mediów i Kościoła będzie na coraz wyższym poziomie – mówi ks. Józef Kloch, który przez 12 lat pełnił funkcję rzecznika Episkopatu. Podczas 369. zebrania plenarnego Episkopatu jego następcą został wybrany ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Kończący pracę na stanowisku rzecznika KEP ks. Józef Kloch zauważa, jak bardzo wzrosła ilość wiadomości, w tym wiadomości o Kościele w mediach od momentu, kiedy to 12 lat temu rozpoczynał pracę. W związku z tym – zauważa – wzrasta znaczenie zarówno funkcji rzecznika Episkopatu, jak i sekretarza generalnego. Wspominając swoją pracę, mówi o historycznych wydarzeniach, jakich był świadkiem oraz dziękuje dziennikarzom i współpracownikom.

Zobacz też:
Ks. Paweł Rytel-Andrianik nowym rzecznikiem KEP

NO COMMENTS