(Polski) Bp Kiernikowski modli się za ofiary wypadku w Jeleniej Górze

03-01-2017
860

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski modli się za ofiary wypadku w Jeleniej Górze. W modlitwie biskup prosi Boga, “aby wszystkim, których dotknęły skutki tego tragicznego wypadku, dał moc i światło w przeżywaniu bolesnej straty bliskich osób”. W sylwestrową noc, tuż przed północą w tragicznym wypadku drogowym zginęły dwie nastolatki. Sprawcą okazał się pijany obywatel Ukrainy.

Bp Kiernikowski przesyła na ręce proboszcza parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, do której należały nastolatki, wyrazy współczucia dla rodzin. Kieruje je także do całej jeleniogórskiej społeczności z powodu tragicznego wydarzenia, w którym zginęły dziewczęta.

W modlitwie bp Kiernikowski prosi “o dar życia wiecznego dla Marii i Sary”. – Proszę też Pana Boga, aby wszystkim, których dotknęły skutki tego tragicznego wypadku, dał moc i światło w przeżywaniu bolesnej straty bliskich osób. Niechaj Pan Bóg da też właściwe pojmowanie tego bolesnego wydarzenia wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób będą się zajmować jego skutkami – napisał w komunikacie ordynariusz legnicki.

Do tragicznego wydarzenia doszło w sylwestrową noc w Jeleniej Górze. Tuż przed północą kierujący samochodem terenowym 30-letni obywatel Ukrainy wjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił dwie dziewczyny, 14- i 16-latkę. Auto przebiło jeszcze barierkę i wpadło do rzeki. Sprawca miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. On i pasażerka przeżyli. Mężczyzna przebywa na obserwacji w szpitalu i czeka na przesłuchanie. Nie usłyszał jeszcze zarzutów.

KAI