Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ufam, że będziemy w tym dniu razem, by wyśpiewać Panu Bogu dziękczynne Te Deum za tego wielkiego świętego, naszego rodaka – św. Stanisława Kostkę – powiedział biskup płocki Piotr Libera, zapraszając na uroczystości trwającego Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Odbędą się one w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia w Rostkowie, gdzie urodził się święty.

“W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie pozdrawiam Was z Tumskiego Wzgórza i zapraszam bardzo gorąco wszystkich na uroczystości do Rostkowa koło Przasnysza” – powiedział bp Libera. Mszy św. w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 15.00 przewodniczyć będzie metropolita senior krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

“Pragnę w tym dniu razem z Wami i Księdzem Kardynałem Stanisławem wyśpiewać Panu Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieńca z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie Kościół: Kościół w naszej Ojczyźnie, Kościół nasz diecezjalny, a w sposób szczególny będziemy powierzać Panu Bogu młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że będziemy w tym dniu razem, by wyśpiewać Panu Bogu dziękczynne Te Deum za tego wielkiego świętego, naszego rodaka – św. Stanisława Kostkę. Serdecznie zapraszam!” – powiedział Biskup Płocki.

Św. Stanisława Kostki zmarł 15 sierpnia 1568 roku. Decyzją biskupów rok 2018 r. jest przeżywany pod patronatem tego świętego. W specjalnym liście pasterskim, który na początku roku był odczytywany w polskich kościołach, biskupi zachęcali do podejmowania refleksji nad życiem św. Stanisława Kostki i do pielgrzymowania do miejsc z nim związanych. “Pielgrzymujcie do Rostkowa – miejsca jego narodzin i do Przasnysza – miejsca jego chrztu, a także do katedry płockiej z jej pięknym ołtarzem tego świętego oraz grobowcami władców Polski i Mazowsza” – zapraszali.

Z okazji Roku Św. Stanisława Kostki biskupi spotkają się w Płocku w dniach 25-26 września na obradach 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

diec. płocka/ BP KEP

Zobacz: Komunikat Biskupa Płockiego

Zdjęcie ilustracyjne: J.Waćkowski/www.diecezjaplocka.pl

NO COMMENTS