Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Powołanie misjonarskie, jakim żyją niektóre osoby w Kościele, to szczególny rodzaj powołania, który sprawia, że Kościół może posyłać z darem Ewangelii na przysłowiowe krańce ziemi – powiedział bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, z okazji Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom obchodzonego 6 stycznia pod hasłem „Z Wieczernika aż na krańce świata”.

Tego dnia wierni szczególnie łączą się we wspólnej modlitwie w intencji 1800 polskich misjonarzy, wśród których są osoby konsekrowane, siostry i bracia zakonni, księża diecezjalni zwani fidei donum, którzy pracują w 99 krajach świata. „Oni są darem wiary wyrosłym na glebie Kościoła w Polsce, w diecezjach, w zakonach, ale przede wszystkim w polskich rodzinach” – stwierdził bp Piotrowski.

Powołując się na słowa św. Jana Pawła II, który powiedział, że „na mocy sakramentu chrztu św. wszyscy jesteśmy misjonarzami”, bp Piotrowski zaznaczył, że „misjonarskie powołanie realizuje się w różny sposób – poprzez modlitwę, cierpienie, trud. Jest to rzeczywistość, w której żyjemy na co dzień, kiedy jesteśmy w naszych kościołach, kiedy modlimy się na różańcu, kiedy ofiarujemy nasze choroby i cierpienia w intencji misji, łącząc je z cierpieniem Jezusa Chrystusa”.

Przewodniczący Komisji ds. Misji życzył, by święto Trzech Króli było okazją do wyruszenia w drogę z wiarą „bo misjonarz jest człowiekiem w drodze i o to się módlmy”.

BP KEP