Bp Romuald Kamiński Człowiekiem Dialogu 2016

14-01-2017
2696

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Biskup Romuald Kamiński uhonorowany został tytułem Człowieka Dialogu 2016 przyznawanym przez członków Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. Uroczystość nadania tytułu odbędzie się 26 stycznia w Białymstoku, w ramach obchodów Dnia Islamu.

Uchwałę w sprawie uhonorowania bp. Kamińskiego podjęło obradujące w grudniu Walne Zgromadzenie Rady. W uzasadnieniu działacze zwracają uwagę na wybitne zasługi biskupa na rzecz dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego w Polsce.

Biskup Romuald Kamiński jest biskupem pomocniczym w Ełku. Od 2006 do 2016 roku był przewodniczącym Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski oraz delegatem KEP ds. dialogu katolików i muzułmanów.

Nadanie tytułu Człowieka Dialogu Rady 2016 odbędzie się w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Islamu, które 26 stycznia odbędą się w białostockim Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

Dotychczas laureatami wyróżnienia byli m.in. papież Jan Paweł II. historyk i twórca Rady Wspólnej prof. Jan Tyszkiewicz oraz działacz społeczny Maciej Musa Konopacki.

fot. BP KEP

KAI