Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pół miliona egzemplarzy praktycznego poradnika dla rodziców, którym przyszło wychowywać dzieci w dobie uzależnień od smartfonów i internetu trafiło do polskich diecezji i parafii. Bezpłatne broszury mają pomóc w mądrym towarzyszeniu dzieciom i nastolatkom fascynującym się wirtualnym światem.

Materiały edukacyjne dla rodziców zostały przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania i mają być wsparciem dla rodziców w procesie wychowania. Ma to być praktyczny poradnik pomagający odnaleźć się rodzicom m.in. w sytuacjach, gdy ich dzieci uzależniają się od internetu a także w prowadzeniu rozmów na temat cielesności i seksualności jako darów Boga.

Jak podkreśla Bogna Białecka, prezes Fundacji i autorka broszur, dzieci i nastolatkowie potrzebują pomocy rodziców, chociażby jeśli chodzi o kontrolę korzystania ze smartfonów czy internetu.

 

Na materiały dla rodziców składają się trzy zeszyty: „Dzieci w wirtualnej sieci”, „Nastolatki w wirtualnym tunelu” oraz „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”. Pierwszy z nich wydany został także w języku ukraińskim.

Broszury trafiły już do polskich diecezji i parafii. W marcu br. zostały też przekazane przez Przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego Ojcu Świętemu Franciszkowi, jako propozycja na Światowe Spotkanie Rodzin. Trafiły też do Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 roku, w łączności z obchodami w polskich diecezjach i parafiach. Spotkanie to będzie zwieńczeniem trwającego Roku Rodziny.

BP KEP

NO COMMENTS