Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

300 000 maseczek oraz 270 000 rękawiczek od firmy Nestlé przekaże Caritas Polska na rzecz pracowników służby zdrowia, a także podopiecznych domów pomocy społecznej, w związku z pandemią koronawirusa.

Niezbędne w walce z epidemią środki ochrony osobistej, przekazane w ramach akcji #WdzięczniMedykom, trafią do pracowników niemal 300 szpitali i placówek ochrony zdrowia w całej Polsce, m.in. w Łodzi, Gnieźnie, Wadowicach, Piekarach Śląskich, Wrocławiu, Toruniu, Elblągu, Cieszynie, Strzelcach Opolskich i Sochaczewie.

Maseczki i rękawiczki, przekazane przez firmę Nestlé, pomogą chronić pracowników służby zdrowia oraz podopiecznych domów pomocy społecznej w placówkach ochrony zdrowia w całym kraju. Caritas Polska intensywnie działa na rzecz obu tych grup już od początku wybuchu pandemii. Nasza pomoc ma ogólnopolski zasięg i tak będzie również tym razem – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Pomoc zostanie przesłana również do personelu i pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych prowadzonych przez Caritas diecezjalne na terenie całej Polski.

Solidarność z tymi, którzy na pierwszej linii walczą z pandemią, ale i z tymi szczególnie narażonymi na jej skutki, jest konieczna. Dlatego jeszcze mocniej wspieramy społeczności, wśród których działamy od lat. Dotychczas, również we współpracy z Caritas Polska, przekazaliśmy ponad milion produktów żywnościowych i wody butelkowanej – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska i Krajów Bałtyckich i dodaje: – Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi pracownicy, którzy swoją postawą w czasie pandemii dali najlepszy przykład jedności z tymi w potrzebie.

Maski oraz rękawiczki są obecnie dostarczane do Caritas Polska, która przekaże je personelowi szpitali oraz podopiecznym placówek opieki społecznej i ochrony zdrowia w najbliższych dniach.

 Najwyższy wymiar wdzięczności

 Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w naszym kraju jest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby szpitali i placówek ochrony zdrowia w Polsce.

Do tej pory akcję wsparło 12 partnerów biznesowych Caritas Polska. Poza Nestlé Polska są to: Fundacja Carrefour, firmy Generali i Concordia, Fundacja JSW, Lidl, Gaz-System, AstraZeneca, PWPW, PGNIG, Felicity Estates oraz Fundacja Banku PNB Paribas. Równolegle Caritas Polska uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla darczyńców indywidualnych, żeby stopniowo zwiększać zakres i skalę działania.

Łącznie w ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zebrała od darczyńców na zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków ponad 7 mln zł. Środki te pozwolą na przekazanie szpitalom oraz domom pomocy społecznej w całej Polsce m.in. 100 respiratorów, ponad 400 tys. maseczek ochronnych, ponad 50 tys. masek KN95, ponad 270 tys. rękawiczek, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 2 tys. przyłbic oraz kilkunastu specjalistycznych łóżek szpitalnych do intensywnej terapii.

 Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć:

  • przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/medycy
  • wysyłając SMS o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł MEDYK)

    Caritas Polska

NO COMMENTS