Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

KONGREGACJA KULTU BOŻEGO
I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW

Prot. N 443/21

DLA POLSKI

Błogosławioną Natalię Tułasiewicz, męczennicę, która wypełniając obowiązki nauczycielki, zatroskana była o staranność głoszenia Ewangelii, a także z największym zapałem głosiła Chrystusa, „pragnąc świętości dla dusz wielu”, nauczyciele w Polsce otaczają szczególnym kultem.

Dlatego Jego Ekscelencja Ks. Abp Stanisław Gądecki, Arcybiskup Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, przyjmując ich prośby, wybór Błogosławionej Natalii Tułasiewicz, męczennicy, na Patronkę u Boga nauczycieli w Polsce według wymogów prawa zaaprobował.

Tenże sam, w liście z dnia 9 września 2021 r., usilnie poprosił, aby wybór i taka aprobata były zatwierdzone, zgodnie z „Normami o ustanawianiu Patronów”.

Zatem Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na mocy upoważnień nadanych przez papieża FRANCISZKA, po uważnym rozpatrzeniu, gdy jest rzeczą pewną, że wybór i aprobata zostały przeprowadzone według przepisów prawa, skłania się ku prośbom i zatwierdza

BŁOGOSŁAWIONĄ NATALIĘ TUŁASIEWICZ, MĘCZENNICĘ,

PATRONKĄ U BOGA

NAUCZYCIELI W POLSCE

Wbrew wszelkim innym przepisom.

Z siedziby Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, dnia 19 stycznia 2022 roku.

 

+ Abp Arthur Roche

Prefekt

 

+ Vittorio Francesco Viola, OFM,

Arcybiskup Sekretarz