Diecezja kielecka dostępna na Twitterze

13-09-2016
1806

Najświeższe wiadomości z życia diecezji kieleckiej są już dostępne także na portalu społecznościowym Twitter, na którym zaczął działać oficjalny profil @DiecezjaKielce.

Jak mówi ks. Michał Haśnik, jeden z odpowiedzialnych za prowadzenie Twittera, „chodzi o szybkość, dostępność informacji i podążanie z duchem czasu”.

Profil @DiecezjaKielce oficjalnie zainaugurował swoją działalność podczas Diecezjalnych Obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, które odbyły się w Wiślicy 10 września.

„W dzisiejszych czasach, żeby dotrzeć do ludzi, szczególnie z młodego i średniego pokolenia z różnymi informacjami, trzeba zaistnieć w tzw. świecie wirtualnym. Mam nadzieję, że nasz profil będzie odwiedzany przez wiele osób” – dodał ks. Haśnik.

Nad profilem diecezjalnym czuwał ks. dr Mirosław Cisowski, dyrektor Duszpasterstwa i rzecznik prasowy diecezji kieleckiej. Do współtworzenia mogą przyłączyć się także wszyscy księża. Wystarczy wysłać wiadomość o danym wydarzeniu na adres michsem@wp.pl.

Tweet to krótka wiadomość tekstowa (maksymalnie 140 znaków) wyświetlana na profilu autora wpisu oraz pokazywana użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Angielskie słowo tweet oznacza „ćwierkać”. W języku polskim używany jest czasownik „tweetować” oznaczający pisanie na Twitterze.

dziar / Kielce (KAI)